Zbliża się Tydzień Mediacji w Polsce

Od ponad 10 lat w kalendarzu świąt nietypowych w październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Mediacji. W roku 2019 przypada on na 17 października (czwartek). MDM wpisuje się w Tydzień Mediacji w Polsce obchodzony w tym roku w dniach 14-18 października. Promowanie rozwiązywania konfliktów i sporów poza salą sądową staje się coraz bardziej powszechne, także w szkołach, w których realizowane są programy mediacji rówieśniczych.

Międzynarodowy Dzień Mediacji (Conflict Resolution Day) to ogólnoświatowe święto służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konflików (arbitrażu, mediacji, koncylidacji etc.). Święto zainicjowała amerykańska organizacja Association for Conflict Resolution (ACR) w 2005 W Polsce pierwsze obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji zorganizowano w 2008 roku.

W 2013 roku Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponowało Mediatorom, aby z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji obchodzić w Polsce Tydzień Mediacji (od poniedziałku do soboty w tygodniu, w którym przypada trzeci czwartek października).

http://mediator.org.pl/

Świetlica