Klasy 1-3

Dzień Jabłka w naszej szkole.

W dniu 2 października br. w klasach młodszych odbył się Dzień Jabłka. Tego dnia większość uczniów miała na sobie ubrania w kolorze jabłek – żółte, zielone lub czerwone. Wychowawcy klas zorganizowali wycieczki klasowe do sadu w celu poznania środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie. Wycieczka była dla dzieci sposobem na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, obcowania z przyrodą.

Read more: Dzień Jabłka w naszej szkole.

Sprzątanie Świata 2020

Tegoroczna akcja Sprzątania Świata 2020 odbyła się pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”. Uczniowie klas I-III także wzięli w niej chętnie udział. W tym roku szczególna uwagę poświęciliśmy plastikowi. Niestety jest on wszechobecny w naszym życiu, co dało się zauważyć podczas sprzątania. Zużywamy go bardzo dużo w naszym codziennym życiu. Warto zastanowić się nad zastępowaniem niektórych produktów w plastikowych opakowaniach na te w szklanych lub papierowych. A może zrezygnować z „reklamówek” podczas zakupów?

Read more: Sprzątanie Świata 2020

Spotkanie uczniów klas młodszych z dzielnicowym

17 września br. szkolnego nasza szkoła zorganizowała spotkanie z policjantem nt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzielnicowy asp. szt. Sławomir Okulus, podczas prowadzonej z dziećmi prelekcji, poruszył zagadnienia dotyczące właściwego przygotowania uczniów do roli pieszego, omawiając przy tej okazji zasady poruszania się na drodze, przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz zasady obowiązujące podczas podróży rowerem czy też przewożenia dzieci w samochodzie. Dzielnicowy omawiał także z uczniami niebezpieczeństwa, jakie mogą pojawić w czasie zabaw na podwórku, w domu czy też w szkole. Nauczyciele klas młodszych przeprowadzili lekcje na temat "Bezpieczeństwa na drodze”.

Konkurs świetlicowy pt. "Jesienne drzewo".

Dnia 28 września 2020r. w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt. „Jesienne drzewo”. Konkurs poprzedzony był wprowadzeniem na temat zmian jakie zachodzą jesienią w przyrodzie. Dzieci dostrzegły uroki i walory jesiennego krajobrazu, co przełożyło się na wykonanie pięknych prac. Na uwagę zasługuje samodzielność i kreatywność naszych wychowanków.
Do konkursu przystąpiło 18 osób z klas I – III.

Read more: Konkurs świetlicowy pt. "Jesienne drzewo".

Edukacja wczesnoszkolna - zdalne lekcje.

Informujemy Rodziców, że w związku z zaistniałą sytuacją w kraju będziemy wysyłać w dzienniku elektronicznym w zakładce "praca domowa" lub w wiadomościach, zalecenia dla uczniów do pracy w domu. Korzystamy głównie ze strony https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje. Prosimy o zapoznanie się z podamnymi wiadomościami. W razie potrzeby prosimy o kontakt przez dziennik elektroniczny. Pozdrawiamy. 

                                                              Zespół Nauczycieli Edukacji Wczesnoszkolnej

 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***