Informatyczne

Konkursy informatyczne
 

W naszej szkole młodzież chętnie uczestniczy w konkursach informatycznych.  Najpopularniejsze z nich to:

Szkolny Konkurs Informatyczny

Rokrocznie na przełomie maja i czerwca organizowany jest w gimnazjum Szkolny Konkurs Informatyczny ?Mistrz komputera?. Konkurs cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością. Laureat konkursu otrzymuje tytuł ?Mistrza komputera?.

Odbyło się już sześć edycji konkursu. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązują zestaw zadań testowych, rozszerzonych o zadania otwarte.

Do drugiego etapu przechodzą osoby, które uzyskały 65% możliwych do zdobycia punktów. Uczestnicy na tym etapie okazują się umiejętnościami posługiwania się pakietem biurowym, w tym edytora tekstu i arkusza kalkulacyjnego, wyszukują informacje w Internecie oraz wykazują się umiejętnością związaną z wykorzystaniem programu do obróbki zdjęć.

VI Szkolny Konkurs Informatyczny 2008r. (10 i 12 czerwca). Uczestniczyło 64 uczniów.

V Szkolny Konkurs Informatyczny 2007r. (11 i 12 czerwca) uczestniczyło (rekordowa liczba) uczniów 67.

IV Szkolny Konkurs Informatyczny 2006r.

Uczestniczyło 49 uczniów.

Ogólnopolskia Olimpiada Wiedzy o Internecie

DialNet Masters

Konkurs organizowany jest przez Telefonię DIALOG S.A. przy współpracy z Politechniką Wrocławską. Przebiega w formie kilku etapów testów internetowych (on-line) oraz organizowanych na żywo w szkołach ?meczów Mastersów? (półfinałów), podczas których młodzież rozwiązuje zadania i odpowiada na pytania dotyczące technologii komunikacyjnych, informatycznych, internetu oraz jego historii i zasad działania.

Olimpiada jest rozgrywana drużynowo. W Olimpiadzie biorą udział 4-osobowe drużyny składające się z uczniów aktualnie uczęszczających do gimnazjum.

 

Ogólnopolski konkurs informatyczny Bóbr.

Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

 

Ogólnopolski Konkurs Informatyczny

INTERSIEĆ

Konkurs organizowany przez Młodzieżowe Towarzystwo Informatyczne promuje młode talenty. Kierowany jest on do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich, którzy interesują się różnymi zagadnieniami informatycznymi. Tematyka zadań konkursowych wychodzi poza ramy ministerialnego programu nauczania, uczniowie mogą samodzielnie zdobywać wiedzę z dziedziny informatyki.

Konkurs ?Bezpieczny w Sieci?

Konkurs ma na celu popularyzację zasad bezpiecznych zachowań w Internecie.


 

Szukaj

Nagrody

 

Projekty

***


***

Kompleksowy system doskonalenia
nauczycieli w powiecie kraśnickim

***

Po ścieżkach wiedzy

***

 

 ***

 Indywidualizacja nauczania
w klasach I-III szkół podstawowych

***

Witryna online

We have 364 guests and no members online