Doradca zawodowy

Konkurs literacko - plastyczny - dodatkowe punkty przy rekrutacji

Drodzy Uczniowie, kolejny raz zachęcam Was, byście aktywnie przygotowywali się do przejścia na kolejny etap edukacji i skorzystać z różnorodnych propozycji szkół ponadpodstawowych. Niektóre z nich dotyczą organizacji konkursów, dzięki którym nie tylko można sprawdzić swoja i wiedzę, umiejętności, rozwinąć się twórczo, ale także zdobyć dodatkowe punkty przy rekrutacji. Oto jedna z propozycji dla tych, spośród Was, którzy myślą o edukacji z Collegium Gostomianum  -  LO nr 1 w Sandomierzu.

Read more: Konkurs literacko - plastyczny - dodatkowe punkty przy rekrutacji

Informacja dotycząca badań lekarskich - kandydaci do szkół ponadpodstawowych kształcących w zawodach

Drodzy ósmoklasiści, Ci spośród Was, którzy chcą kontynuować naukę w szkołach kształcących w zawodach (szkoła branżowa, technikum) mają obowiązek przedłożyć zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki w danym zawodzie.
Dla naszego powiatu miejscem przeprowadzania takich badań jest SPZOZ w Kraśniku , Al. Niepodległości 25.

Read more: Informacja dotycząca badań lekarskich - kandydaci do szkół ponadpodstawowych kształcących w...

Wsparcie rodziców w wyborze szkoły ponadpodstawowej przez dziecko

Szanowni Rodzice, raz jeszcze zachęcamy do zapoznania się z prezentacją pt. „Wspieram, nie wybieram” dostępną na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie. Rzetelne informacje pomogą Państwu w rozmowach z dzieckiem na temat wyboru szkoły ponadpodstawowej – kierunku kształcenia i zawodu. W materiale uaktualnione zostały terminy rekrutacji do szkół kolejnego etapu edukacji na rok szkolny 2020/2021, ogłoszone przez resort oświaty 19 maja br.

Read more: Wsparcie rodziców w wyborze szkoły ponadpodstawowej przez dziecko

Informator o szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, Kuratorium Oświaty w Lublinie udostępniło wirtualny informator o szkołach ponadpodstawowych w województwie lubelskim. W bardzo prosty i czytelny sposób można w nim znaleźć wykaz szkół, które kształcą w danym zawodzie. Możemy odszukać interesujący nas typ szkoły (LO, technikum, SzB I st.) z uwzględnieniem preferowanych języków obcych. Wyszukiwarka umożliwia dostęp do danych kontaktowych, w tym adresów stron www interesujących nas placówek publicznych i niepublicznych w konkretnych powiatach.

Read more: Informator o szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

PRZED REKRUTACJĄ - zadania dla ucznia przed wyborem szkoły ponadpodstawowej

Drodzy Ósmoklasiści, zgodnei z aktualnymi terminami rekrutacji, 15 czerwca br. rozpocznie się skaldanie wniosków do szkół ponadpodstawowych. Macie jeszcze trochę czasu na doprecyzowanie swoich planów edukacyjno-zawodowych. Pomocne w  podjeciu decyzji może okazać się aktywne odniesieinie do ponizszych zadan. Możecie takze korzystać z indywidualnego poradnictwa i konsultacji szkolnego doradcy zawodowego.

Read more: PRZED REKRUTACJĄ - zadania dla ucznia przed wyborem szkoły ponadpodstawowej

 

Szukaj