Doradca zawodowy

Wsparcie rodziców w wyborze szkoły ponadpodstawowej przez dziecko

Szanowni Rodzice, raz jeszcze zachęcamy do zapoznania się z prezentacją pt. „Wspieram, nie wybieram” dostępną na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie. Rzetelne informacje pomogą Państwu w rozmowach z dzieckiem na temat wyboru szkoły ponadpodstawowej – kierunku kształcenia i zawodu. W materiale uaktualnione zostały terminy rekrutacji do szkół kolejnego etapu edukacji na rok szkolny 2020/2021, ogłoszone przez resort oświaty 19 maja br.

Read more: Wsparcie rodziców w wyborze szkoły ponadpodstawowej przez dziecko

PRZED REKRUTACJĄ - zadania dla ucznia przed wyborem szkoły ponadpodstawowej

Drodzy Ósmoklasiści, zgodnei z aktualnymi terminami rekrutacji, 15 czerwca br. rozpocznie się skaldanie wniosków do szkół ponadpodstawowych. Macie jeszcze trochę czasu na doprecyzowanie swoich planów edukacyjno-zawodowych. Pomocne w  podjeciu decyzji może okazać się aktywne odniesieinie do ponizszych zadan. Możecie takze korzystać z indywidualnego poradnictwa i konsultacji szkolnego doradcy zawodowego.

Read more: PRZED REKRUTACJĄ - zadania dla ucznia przed wyborem szkoły ponadpodstawowej

OFERTA EDUKACYJNA - bądź aktywny w poszukiwaniu szkoły swoich marzeń

Drodzy Uczniowie, sytuacja epidemiologiczna w kraju. uniemożliwiła w tym roku udział w Dniach Otwartych Szkół ponadpodstawowych oraz Targach Edukacji. Dotychczas w marcu i kwietniu Wasi starsi koledzy i koleżanki odwiedzali szkoły kolejnego etapu edukacji, by podjąć trafną decyzję o miejscu oraz kierunku dalszego kształcenia. To, że nie ma dotychczasowej formy poznawania bazy dydaktycznej szkół nie oznacza, że nie macie możliwości „zajrzeć” do interesujących Was placówek. Odwiedzajcie strony internetowe szkół – kilka z nich z naszego powiatu zamieszczam poniżej.

Read more: OFERTA EDUKACYJNA - bądź aktywny w poszukiwaniu szkoły swoich marzeń

Znamy nowy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

19 aja br. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych:Nowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.

Read more: Znamy nowy harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Nabór do szkół ponadpodstawowych - Lubelszczyzna

Drodzy Ósmoklasiiści, mimo iż nie znamy jeszcze nowych terminów i zasad rekrutacji do szkół ponadpodstawowych województwa lubelskiego (harmonogram naboru będzie opublikowany w momencie podania go przez MEN),  już teraz możecie korzystać z aplikacji Vulcan, na której znajdziecie:
podręcznik dla kandydata (zakładka: Pomoc)
- wyszukać interesujące Was szkoły, kierunki kształcenia w zawodzie z uwzględnieniem preferowanych języków obcych oraz informacją o sprawdzianach uzdolnień kierunkowych. Zajrzyj na stronę: https://lubelszczyzna.edu.com.pl/kandydat/app/offer_pg.html

Read more: Nabór do szkół ponadpodstawowych - Lubelszczyzna

 

Świetlica

Szukaj